DÜNYAFilistinHABERLER

Kudüslü Sporcu İsrailli Sporcuyla Maç Yapmayı Reddetti

Kudüs kentinden Filistinli sporcu, Tayland’daki Thai Boks turnuvasında kura sonucu İsrailli sporcuyla eşleşince İsrailli sporcuyla maç yapmayı reddetti.

14 yaşındaki Kudüslü sporcu Abdüsselam Akıl, topraklarını işgal eden ve halkına zulmeden işgalciler adına yarışan bir sporcuyla maç yapmamak için turnuvadan çekildiğini söyledi.

Beyt Hanina’daki Kudüs Kaplanları Muay Thai Kulübü’nde spor yapan Akıl, El-Cezire.net sitesine yaptığı görüntülü açılamada, İsrailli sporcuyla maç yapmayı reddetmesinin gerekçesi hakkında bilgi verdi.

Akıl, “Onunla müsabakaya çıksaydım ve maç yapmayı kabul etseydim bu ona saygı duyduğum anlamına gelirdi ve topraklarımın ve kutsal mekanlarımın işgalini kabul etmiş olurdum” dedi.

60 kiloda yarışan Abdüsselam Akıl ile birlikte turnuvaya Filistin’den Firas Ez-Zuğeyr ve Hıdır Ebu Ğannam isimli iki sporcunun ve antrenör Halid Alyan’ın da katıldığı bildirildi.

Kudüslü ekibin turnuvanın ardından kampa gireceği ve sporcuların kendilerini geliştirmeleri için düzenlenecek kampın ay sonuna kadar süreceği ifade edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı