DÜNYAFilistinSon Dakika

Kudüs’te 2 Filistinli şehit oldu

Kudüs İntifadası’nın sekizinci gününde dün akşam gerçekleştirilen dördüncü eylemde iki işgal askeri yaralanırken eylemcinin gözaltına alındığı ifade edildi. Kudüs’teki Şufat Kampı’nda da molotof kokteylleriyle gerçekleştirilen saldırıda dokuz işgal askeri yaralandı.

Yediot Ahranot gazetesi internet sitesinde konuyla ilgili yayınladığı haberde, 1948’de işgal edilen topraklarda bulunan En-Nasıra kentinin güneyindeki El-Ufule bölgesinde Filistinli bir gencin iki işgal askerine saldırarak ikisini de bıçaklamayı başardığını bildirdi.İşgal rejimi medyası, askerlerden birinin göğsünden üç kez bıçak darbesi aldığını ve durumunun ağır olduğunu ifade etti.

İşgal askerlerinin eylemci gencin peşine düşerek üzerine ateş açtıkları ve yakaladıkları belirtilirken, akıbeti hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

Bu arada dün gece Ürdün Nehrinin Batı Yakası’nda Filistinliler ile siyonist İsrail güçleri arasında çıkan çatışmalarda iki Filistinli şehit olurken 6 Filistinli de yaralandı.

Öte yandan Kudüs Belediye Başkanı Nir Barakat, silah taşımanın bir “zorunluluk” olduğunu söyleyerek, şehirde yaşayan sivil Yahudilere şahsi güvenliklerini arttırmak için silahlarını yanlarında taşımaları çağrısında bulundu.

Siyonist rejim İsrail’in, Yahudilerin dini günleri nedeniyle Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya girişini bazen tamamen bazen de kısmen engellemesi sebebiyle 13 Eylül’den bu yana Kudüs ve Batı Şeria’nın çeşitli kentlerinde gerginlik yaşanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı