DÜNYAFilistin

Kudüs’te dün akşam işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmalar yaşandı

Kudüs’ün SİLVAN, Es-Savane mahallesi, El-İseviyye, Şufat Kampı ve Cebel El-Mukebber bölgelerinde dün akşam (5 Ağustos Salı) işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmalar yaşandı.

Cebel Et-Tur’un eteklerindeki Yahudi yerleşimci mahallesi yakınlarında Es-Savane mahallesinde işgal askerleriyle Filistinliler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı ve bir grup Filistinli gencin bölgedeki Yahudi yerleşimci mahallesine saldırı girişiminde bulunduğu ifade edildi.

Silvan beldesi Ayn El-Levz mahallesinde de yine işgal güçleriyle Filistinliler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı ve işgal güçlerinin plastik mermi kullandığı, çatışmalar sırasında Filistinli gençlerden bazılarının yaralandığı kaydedildi.

Cebel El-Mukebber’de ise bir grup Yahudi yerleşimcinin mahalleye saldırı girişiminde bulunduğu bildirildi.

İşgal güçlerinin El-İseviyye beldesine dün ikindi saatlerinde düzenlediği baskının ardından beldenin çeşitli bölgelerinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmalar yaşandı. Çatışmalar sırasında işgal güçlerinin çok sayıda göz yaşarTICı bombanın yanı sıra Filistinlilerin üzerine kirli su sıktığı ifade edildi.

Bu arada, Şufat Kampı’nda “Gazze’nin zaferiyle dayanışma” sloganıyla yürüyüş düzenlendiği ve yürüyüşün kısa süre sonra işgal güçleriyle çatışmaya dönüştüğü belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı