DÜNYAFilistinHABERLER

Kudüs’ün Doğusundaki Çatışmalarda 98 Filistinli Yaralandı ​

Hastane kaynakları  1 Nisan Pazar Kudüs’ün doğusundaki Ebu Dis beldesinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında yaşanan çatışmalarda 98 Filistinlinin yaralandığını bildirdi.

Filistin Kızılay Derneği, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, 5’i gerçek mermi, 5’i de plastik mermiyle yaralı 98 kişiye ekiplerinin ilk yardımda bulunduğunu açıkladı.

Bildiride, 87 kişinin işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiği, 7’sinin bayıldığı ve 5’inde de yanıklar olduğu ifade edildi.

Öte yandan, Filistin Sağlık Bakanlığı, Ebu Dis beldesinden Ramallah’taki Filistin Tıp Merkezi’ne biri göğsünden ve biri de gözünün altından yaralı iki kişi ile plastik mermiyle yaralanan iki kişinin daha getirildiğini açıkladı.

İşgal güçleriyle çatışmaların dün ikindi saatlerinde Filistinli gençlerin ırkçı ayrım duvarı yakınlarında otomobil lastiği yakmalarının ardından patlak verdiği bildirildi.

Bu arada, Gazze Şeridi sınırında işgal güçlerinin Cuma günü yaptığı katliam Kudüs Üniversitesi’nde öğrencilerin ve üniversite çalışanlarının katılımıyla protesto edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı