DÜNYAHABERLER

Laricani: İran ile Pakistan’ın düşmanları aynıdır

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, Tahran’da Pakistan Senato Meclis Başkanı Rıza Rabbani ile bir araya geldi.

Laricani, bu görüşmede iki ülkenin düşmanlarının ayını olduğuna dikkati çekerek, “Bu nedenle ilişkilerimizi güçlendirip sağlamlaştırmalıyız. ABD’liler bölgenin istikrarını zayıflatmaya çalışıyor. Bunun yanında terörizm de bölgede tırmanıyor” dedi.

Bölgedeki bazı devletlerin sahada oyunu kaybettiğini belirten Laricani, şöyle devam etti: Şu anda İran ve Pakistan her zamankinden daha fazla birlikte işbirliği kurup çalışmalıdır. Elbette ki, son aylardaki değerlendirmeler ilişkilerimizin iyi yönde ilerlediğini gösteriyor.

Ali Laricani, Tahran ile İslamabad arasındaki ticari ilişkilerin de geliştirilmesi gerektiğini vurgulayarak, bu alandaki sorunların acilen ortadan kaldırılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Meclis Başkanı Laricani ilaveten, İran’ın komşuları ve diğer ülkelerle dostluk kurma konusunda dürüst ve sadık olduğunu kaydederek, İnkılap Rehberi Ayetullah Hamanei’nin de her zaman Pakistan ile ilişkilerin arttırılmasını tavsiye ettiğini aktardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı