İNSAN HAKLARI

Libya:Bazı bölge rejimleri Arap inkılaplarını bozguna uğratmak istiyor

Libya’nın Adalet ve İmar Partisi Başkanı Muhammed Savan, bölgede bazı Arap rejimlerin Arap inkılaplarını hezimete uğratmaya çalıştığını vurguladı.

Mısır’ın El-Şark El-Osat gazetesine demeç veren Savan, bölgede bazı Arap rejimlerin her ne pahasına olursa olsun Arap milletlerin başlattıkları inkılapları hezimete uğratmaya çalıştığını belirtti.

Savan, gerçekte bölgede bazı ülkelerde başlayan Arap inkılaplarının başarılı olması, bu sürecin diğer dikatatör rejimleri de etkileyeceğini ve bu yüzden bazı diktatör Arap rejimler bu inkılapların başarılı olmasına tahammül edemediğini ifade etti.

Libya, Mısır ve Tunus inkılapları çok karmaşık ve zorlu bir süreci geride bırakmakta olduğunu belirten Savan, bu süreçte çok dikkatli olmak gerektiğini kaydetti.

Savan, Mısır’da da şimdi bazıları inkılabın Arap dünyasına yayılmasını istemediğini ve bu yüzden bu ülkeyi istikrarsızlaştırmaya çalıştığını vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. ne inkilabı ülen, sattınız ülkenizi haçlı pezevenklerine allah sizin islama ihanetinizi affetmeyecektir, helak olun. muhterem kaddafi efendiyi katleden zibidiler sizlerde daha beterinden katil olasınız ibişkeler sizi kafirler sizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı