DÜNYA

Lieberman’ın bir sonraki hükümetin başkanı olacağı iddia edildi

Yisrael Beiteinu (Evimiz İsrail) Partisi üyesi İsrail İç Güvenlik Bakanı Yitzhak Aharonovich, dün sabah (6 Eylül Cumartesi) yaptığı açıklamada, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman’ın bir sonraki hükümetin başkanı olacağını söyledi.

Lieberman’ın gelecek hükümette başbakan olacağını ve İsrail Dışişleri Bakanı’nın devlet yönetme becerisine sahip liderlerden olduğunu iddia eden Aharonovich, ufukta herhangi bir seçim belirtisi görmediğini fakat seçimler yapıldığında Lieberman liderliğindeki Yisrael Beiteinu (Evimiz İsrail) Partisi’nin seçimlerden en güçlü parti olarak çıkacağını ifade etti.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, önümüzdeki seçimlere Lieberman ile ortak listeyle gireceğini ve Lieberman’ın bir sonraki seçimlerde başbakanlık için rekabet niyetinde olduğunu açıklamıştı.

Bir Es-Seba’da katıldığı etkinlikte işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne açtığı son savaşa da değinen Aharonovich, uluslararası toplumun İsrail’e Gazze’ye girerek Hamas’a ağır bir yenilgi tattırma meşruiyeti verdiğini, eleştirilerin orduya veya Genelkurmay Başkanı’na değil politikacılara, güvenlik kabinesine ve hükümete yöneltilmesi gerektiğini söyledi. İsrailli bakan, işgal ordusunun sadece hükümetin kendisinden istediğini yaptığını ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı