DÜNYAORTADOĞU

Lübnan Hizbullah liderinden terör rejimi İsrail ile mücadele açıklaması

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, siyonist İsrail ile mücadele için hazırlıklı olduklarını söyledi.

El’Meyadin’in haberine göre, Nasrullah, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi heyetiyle görüşmesinde, ‘Direniş güçlerinin Irak ve Suriye’de terör örgütü IŞİD’e karşı elde ettiği kazanımlardan sonra mücadele sırası şimdi siyonist İsrail’e karşı yoğunlaşmıştır’ dedi.

Nasrullah, Amerikan başkanı Trump’ın Kudüs ile ilgili kararını, yeni bir Balfor Deklarasyonu olarak nitelerken Filistinlilerden bu yeni komploya karşı mücadele için  birlik ve beraberlik içinde olmalarını istedi.

Seyyid Hasan Nasrullah, intifadayı, terör rejimi İsrail’e karşı Filistin milleti, İslam ümmeti ve müslüman grupların mücadeledeki  tek çıkış yolu olarak nitelerken, bütün Filistinlilerin intifadada yoğunlaşmalarını istedi.

Bu arada Filistin Halk Kurtuluş Cephesi  heyeti de, sözkonusu görüşmede, terör rejimi İsrail’e karşı direniş gruplarıyla ortak tutum için her türlü işbirliğine hazır olduğunu duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı