DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

Lübnan Hizbullahı bazı ordulardan daha güçlüdür

Siyonist rejim işgal ordusu genelkurmay başkanı Benny Gantz, Lübnan Hizbullahı’nın bazı ülkelerin ordularından daha güçlü olduğunu söyledi.

Day Press internet sitesinin dün Siyonist rejim işgal ordusu genel kurmay başkanı Benny Gantz’e dayanarak Lübnan Hizbullah’ının bazı ülke ordularından daha da güçlü olduğunu söylediğini bildirdi.

Siyonist basından Yediot Ahoronot gazetesinin bildirdiğine göre Hertzelya konferansında konuşan Benny Gantz Hizbullah silahlarının bazı ülke silahlarından daha da modern olduğunu söyledi.

Benny Gantz bu yüzden Hizbullah’ın silahsızlandırılması gerektiğini ifade ederek, Hizbullah’ın Siyonist İsrail’in düşmanlarından olarak rejim güvenliğini tehdit ettiğini, elindeki silahların bazı kalkınmış ülkelerin silahlarından daha modern olduğunu ifade etti.

Siyonist rejim işgal ordusu genel kurmay başkanı Benny Gantz, Hizbullah güçlerinin savaşta yüksek kabiliyetlere sahip olduklarını bu yüzden de Siyonist rejimin muhtemel gelecekteki savaşlarda zafer kazanması için gereken tedbirleri alması gerektiğini söyledi.

Siyonist rejim her yıl Hertzelya toplantınsı adı altında bir toplantı düzenleyerek bölge meselelerini ele alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı