DÜNYAHABERLER

Lübnan Hizbullahı: Şehit Süleymani bölgenin kurtarıcısıydı

Lübnan Hizbullah hareketi yürütme konseyi başkanı Seyyid Haşim Safiyeddin, ABD tarafından şehit edilen general Süleymani’nin, ‘Batı Asya bölgesinin kurtarıcısı olduğunu bildirerek, ”Süleymani’nin kanı Kudüs’ü özgürlüğüne kavuşturacak’ dedi.

Hizbullah yetkilisi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ”Allah’ın izniyle Kudüs gücü komutanı general Kasım Süleymani’nin kanı Kudüs’ü kurtaracak ve ABD’nin bölgedeki varlığı da son bulacak’ dedi.

Terör rejimi İsrail’in Lübnan’a yönelik 33 günlük savaş sırasında da general Kasım Süleymani’nin, Hizbullah’ın o dönem ki komutanlarından şehit İmad Mogniye ile devamlı görüş alış verişinde olduğunu belirten Safiyeddin, Kasım Süleymani ve Mogniyye’nin şehadetleri, ABD’nin   bölge üzerinde emperyalist siyasetlerini daha rahat gerçekleştirmek için yapıldığını söyledi.

Hizbullah genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah da, general Kasım Süleymani’nin bölgedeki direniş güçlerine  yönelik yardımlarda bulunduğunu belirtmiş ve ‘Şehit Süleymani’nin direniş güçlerini sultacı ve işgal güçlerine karşı mücadelede yönlendirdiğini’ dile getirmişti. 

Nasrullah, direniş güçlerinin  general Kasım Süleymani’nin yolunun devam edeceğini ve onun kanının intikamını terör devleti Amerika ile siyonist İsrail’den alacaklarını söylemişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı