DÜNYAHABERLERİNSAN HAKLARI

“Lübnan patlamasını ABD’yle Siyonist İsrail yaptı”

Beyrut patlamasının üzerindeki sis perdesi aralanıyor.. Lübnan Halk Hareketi Başkanı El-Wekim, Beyrut limanındaki patlamayı ABD ile İsrail istihbaratlarının gerçekleştirdiğini söyledi.

Lübnan Halk Hareketi Başkanı Nejah Al-Wakim, El-Meyadin gazetesine verdiği röportajında “Beyrut limanda gerçekleşen patlama ABD ile İsrail istihbaratı tarafından gerçekleştirildi” şeklinde konuştu.

İnteraz’ın haberine göre FBI’ın atlamaya ilişkin gerçekleri gizlemek için kendi kendine soruşturmaya dahil olduğuna dikkat çeken Al-Wakim, “Tıpkı Refik Hariri suikastında olduğu gibi Beyrut limanı patlamasında da gerçekleri örtbas etmek istiyorlar” dedi.

Wakim, açıklamasında ​​Fransız Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Amerikalılar tarafından Lübnan’a gönderildiğini ve Macron’un burada kasıtlı bir şekilde yönetime hakaret ettiğini söyledi.

4 Ağustos’ta Beyrut limanında gerçekleşen patlamada 191 kişi yaşamını yitirmiş, yaklaşık 6 bin kişi yaralanmış ve yüzlerce bina tahrip olmuştu.

Patlamanın, liman bölgesinde tutulan 2 bin 750 ton amonyum nitrat maddesinin infilak etmesi sonucu gerçekleştiği açıklanmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı