DÜNYAHABERLERİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

Lübnan’da yapılan Terör Saldırısı İstanbul’dan Üstlenildi

İki gün önce Lübnan’da Hizbullah’a yönelik bombalı saldırıyı daha önce ismi duyulmamış bir örgüt üstlendi. Ancak işin ilginci, saldırıyı üstlendiğini Lübnanlı bir medya grubuna telefonla bildiren örgütün, aramayı İstanbul’daki Dedeman Oteli’nden yaptığı iddia edildi.

İki gün önce, Lübnan’ın doğusundaki Bekaa Vadisi’nin Sbuba bölgesinde Hizbullah’a yönelik bombalı araçla bir saldırı düzenlenmişti. Bazı kaynaklar saldırıda yaraların olduğunu söylerken, Hizbullah bu iddiaları reddetmişti.

Hizbullah’ın muarızlarından Refik Hariri ve Gelecek Hareketi’ne yakın Now Lebanon, bugün yaptığı bir haberde kendilerine “Tevhid Ordusu Çocukları Tugayı” ismini veren bir grup tarafından telefonla arandığını yazdı. Örgüt, 17 Aralık’ta düzenlenen saldırı “cihadcı operasyon” olarak adlandırıyor, Hizbullah’ı “şeytan” olarak nitelendiriyor ve Suriye’de işlenen suçlar nedeniyle intikam alındığı belirtiliyordu.

Örgüt, Hizbullah’ın Suriye’den çekilmemesi durumunda saldırılara devam edeceğini söylüyordu.

Telefon İstanbul’dan!

Buraya kadar her şey “normal” sayılabilir. Lübnan’da Hizbullah’a saldıran bir terörist grup, Lübnanlı bir medya grubunu arayarak saldırıyı üstlenmiş ve bunu neden yaptığını anlatmıştı.

Ancak Now Lebanon’un haberinde, kendilerini arayan telefon numarası da açıkça yazılmış. Telefon şu: 00902123374500.

Google’da yaptığımız kısa bir araştırma sonucu, bu telefonun İstanbul Dedeman Oteli’ne ait olduğu ortaya çıktı. (kaynak:Abna.ir)

469-1-469102

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı