DÜNYAİNSAN HAKLARI

Maduro’ya meyve fırlatan kadının başına neler geldi ?

Venezuela’da Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro’ya meyve fırlatan kadının başına neler geldi dersiniz? Hayır, devlet başkanına hakaretten hapse atılmadı. Meyveyi atmasına neden olan “ev sahibi olma talebi” kabul edildi ve evine kavuştu.

Venezuela’da Marleny Olivo isimli kadın Devlet Başkanı Maduro, Aragua eyaletinde otobüs kullanırken üzerinde “Mümkünse beni ara” yazan meyveyi cumhurbaşkanına fırlattı. Mango Maduro’nun kulağına çarptı. Maduro meyveyi atmadı, bir televizyon programında canlı yayında gösterdi ve Olivo’nun ev yardımı isteğini kabul ettiğini söyledi. Maduro, “Venezuela için Büyük Evler Misyonu” projesi kapsamında bu isteğin gerçekleştirildiğini açıkladı.

Meyvenin atılışını gösteren video ise Venezuela’da izlenme rekorları kırdı. Videoda Maduro’nun meyveden kaçınmak için eğildiği ve meyvenin cumhurbaşkanını kulağının hemen üstünden vurduğu görülüyor. Görüntülerde Maduro, sinirlenmek yerine sakince meyveyi alıyor ve kalabalığa gösteriyor.

Cumhurbaşkanı daha sonra katıldığı televizyon programında ise kadına seslenerek “Bir barınma sorunu var, öyle değil mi? Ve Marleny, isteğini hali hazırda onayladım, bir dairen olacak ve daire sana birkaç saat içinde teslim edilecek (…) Yarın ya da en geç yarından sonraki gün daireni sana vereceğiz” dedi. Maduro mangonun “olgun olduğunu ve meyveyi yiyeceğini de sözlerine ekledi. Olivo ise hareketinin arkasında kötü bir niyetinin olmadığını sadece ölmeden önce ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmek istediğini açıkladı.

Eski bir otobüs şoförü olan Maduro, zaman zaman direksiyonun arkasına geçerek halkın içinde dolaşmayı seviyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı