DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARI

Mahmud Ez-Zehhar, Abbas’ın uzlaşı anlaşmasına yaklaşımını eleştirdi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Mahmud Ez-Zehhar, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın uzlaşı anlaşmasına yaklaşımını eleştirerek, tavrının ayrımcı ve kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Ürdün Es-Sebil gazetesine konuşan Mahmud Az-Zehhar, Mahmud Abbas’ın siyasi ortaklık ilkesine inanmadığını ve sadece kendi politikalarını benimseyenlerle birlik olduğunu söyledi.

Muhammed Dahlan ile arasındaki anlaşmazlığı örnek vererek Abbas’ın her şeye sahip olmak ve kontrolünü elinde bulundurmak istediğini ve karşı görüşe saygısı olmadığını belirten Ez-Zehhar, Filistin Yönetimi Başkanı’ndan uzlaşı anlaşmasına bağlı kalmasını istedi.

Uzlaşı hükümetinin Gazze’deki önceki hükümetin memurlarının maaşlarını ödemeyi reddetmesi konusuna da değinen Ez-Zehhar, “Memurların maaşlarını ödemeyecekse hükümetin görevi ne?” dedi.

Uzlaşının bozulması için dış güçlerin baskı yapma ihtimalinden bahseden Ez-Zehhar, “2006 yılında Fetih’ten hükümeti devraldığımızda dokuz aylık birikmiş memur maaşları borcu vardı” diyerek, memurlara olan borucu ödemekten kaçınmadıklarını hatırlattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı