DÜNYAFilistin

Mahmud Ez-Zehhar: Topraklarımızı nasıl işgalden kurtaracağımızı çok iyi öğrendik

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Mahmud Ez-Zehhar, Hamas Hareketi’nin güçlerinden bir kısmını Batı Yaka’ya kaydırması halinde işgal güçlerinin bunun önünde duramayacağını söyledi.

Mahmud Ez-Zehhar, Gazze vilayetindeki şehit polislerin ailelerinin onuruna bugün (30 Eylül Salı) düzenlenen törende yaptığı konuşmada, “Son savaştan sonra toprakların nasıl işgalden kurtarılacağını, aklımız ve irademizle her bir karış toprağın nasıl vurulacağını çok iyi öğrendik” dedi.

Hamas’ın hangi şartlarda olursa olsun direniş programına ve güvenlik güçlerinin rolüne zarar verilmesini asla kabul etmeyeceğini kaydeden Ez-Zehhar, hareketin yönetimi bıraktıktan sonra gözünün vatandaş ve vatan için daha geniş açıdan bakacağını ifade etti.

Şehit ailelerine de seslenen Ez-Zehhar, “Bugün burada sizin önünüzde durmakla biz onurlandık. Biz, Filistin için en değerli varlıklarını feda eden insanların önünde duruyoruz” dedi.

Gazze’deki polis teşkilatının düzenlediği törene, son savaşta yaralanan Gazze Polisi Genel Müdürü Teysir El-Batş başta olmak üzere güvenlik birimleri komutanları ve şehit polislerin aileleri katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı