DÜNYAİSLAM BÜYÜKLERİMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Maliki: Ehl-i Beyt Aşıkları Bugün de Yezitlerce Katlediliyor

Irak Başbakanı Nuri Maliki Irak halkına çağrıda bulunarak, bu yıl İmam Hüseyin matem törenlerinin daha geniş katılımlı düzenlenmesini istedi.

Irak Başbakanı Maliki dün TV aracılığı ile Irak halkına seslenerek, Muharrem ayındaki ziyaretçilerin güvenliğini sağlamak için sıkı tedbirlerin alındığını böylece halkın huzur içinde matem merasimlerine katılabileceklerini söyledi.

Maliki, ” İmam Hüseyin (as) katilleri halen Ehlibeyt aşıklarını öldürmeye devam ediyorlar. Irak halkı tek vücut olarak bu canilerin komplolarına karşı direnmeli” dedi.

Bağdat hükümeti, İmam Hüseyin’in (as) matem törenlerine katılanların korunması için Çarşamba gününden itibaren özel operasyonlar düzenlemeye başladı.

Bu arada Irak güvenlik yetkilileri de ülkenin güneyinde bulunan Necef ilinde 30 bini aşkın güvenlik gücünün, Muharrem ayında bu ilin güvenliğini sağlamakla görevlendirildiklerini duyurdular.

Irak güvenlik güçleri ayrıca törenlere katılanların güvenliğini korumak için Babil ve Basra illerine giden ana yolları kapattılar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı