DÜNYAFilistinSon Dakika

Meretz: Gazze’ye açılan savaş İsrail’in caydırıcılığını tamamen yok etti

İşgal rejimi partilerinden solcu Meretz Partisi Genel Başkanı Zahava Gal-On, işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne açtığı savaşın işgal rejiminin caydırıcılık gücünü artırmada başarısız olmakla kalmadığını, caydırıcılık konusunda geriye kalan gücünü de yok ettiğini söyledi.

Maariv gazetesinin internet sitesinde dün (28 Ağustos Perşembe) yayınlanan konuyla ilgili haberde belirtildiğine göre, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun dün akşam yaptığı konuşmayı değerlendiren Gal-On, “Başkan Mahmud Abbas’a başarı fırsatı vermeden sadece Hamas ile anlaşma gerçekleşirse bir veya iki yıl içinde yeni bir şiddet dalgasıyla karşı karşıya kalacağız” dedi.

Bu arada, Maariz gazetesi bugünkü sayısında Netanyahu’nun dün akşamki konuşmasında eleştirileri önlemek amacıyla Gazze Şeridi’nde büyük bir siyasi ve askeri zafer kazanılmış gibi göstermeye ve kamuoyunu aldatmaya çalıştığını söyledi.

Gazete, Likud Partisi’nden üst düzey bir yetkilinin Netanyahu’nun gerçekte olmayan bir askeri ve siyasi zaferden bahsettiği konuşmasına şaşırdığını ve bunun yerine Netanyahu’dan İsrail’in Gazze Şeridi’ni işgal etmesi halinde ödeyeceği büyük bedelden bahsetmesini beklediğini yazdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı