DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARISon Dakika

Meşal:Müslümanlar Cuma hutbelerinde Filistin meselesini ilk sırada konuşmalıdır

Hamas İslami Direniş Hareketinin Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, Siyonist rejimin Gazze halkına yönelik son saldırısının Filistin’i öncekinden daha fazla nihai zafere yaklaştırdığını söyledi.

İslam Âlimleri Birliğinin Gazze’deki direnişin zaferini kutladıkları bir programda konuşan Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, Kassam yiğitlerinin  operasyonları ve göz doldurucu ilerleyişlerinin Allah’ın mucizelerinden bir olduğunu söyledi.

Halid Meşal şöyle konuştu: İslami direniş hareketi kurulduğu ilk günden beri düşmanın entrikalarına aldırış etmeden hep ileriye doğru gitmiştir. Direnişin elindeki silah git gide gelişmiş ve bugün direniş hareketi öyle bir noktaya varmış ki Filistin milleti, İslam ümmeti ve Arap ülkelerinin düşmana karşı tek ümidi olmuştur, herkes İslami  direnişin düşmanı yenebileceğine inanmıştır. Şunu söylemem gerekir ki son savaşta Gazze halkı yanlız değildi, tüm İslam ümmeti Gazze halkının yanında ve arkasında oldu.

Halid Meşal, İslam âlimlerinden özellikle Cuma hutbelerinde Filistin meselesini gündemlerinin ilk sırasına almalarını istedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: Siyonist İsrail yönetimi Filistin halkının bazı düşmanlarının yardımıyla gece-gündüz demeden İslami direniş hareketinin savaşçılarını takip etmektedir. Fakat Filistin topraklarındaki işgal tamamen sona erinceye kadar İslami direniş hareketi düşmanların gözünde bir diken olmaya devam edecektir. Hiç kimse Hamas’ın silahlarını toplayamaz veya bu konuyu İslami direniş hareketiyle müzakere mezvusu yapamaz. Filistin halkının tümü İslami direniş hareketinin Siyonist rejime karşı halkı savunmak için silahlı olması gerektiği konusunda hemfikirdir, görüş birliği içindedir. Hamas Fetih örgütü veya başka bir grupla medya savaşına girecek değildir. Çünkü bizim önümüzde büyük bir hedefimiz vardır, böyle basit konularda kaybedecek vaktimiz yok.

Halid Meşal şöyle konuştu: Biz barış yolunda bir adım attık ve daima buna bağlı kalacağız. Hiç kimse bu konuda kendisini başkasından üstün görmemeli ve sorumluluğundan kaçmamalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı