DÜNYAFilistin

Mescidi Aksa’da tutuklanan 10 Kudüslüden altısı serbest bırakıldı

Geçtiğimiz Çarşamba (24 Eylül) sabahı yahudi yerleşimcilerin işgal güçlerinin himayesi altında Mescidi Aksa’ya baskın düzenlemeleri üzerine bu kutsal mabedi korumak ve işgalcilere engel olmak istemelerinden dolayı öğle namazı çıkışında göz altına alınan on Kudüslü Müslümandan altısının bugün (26 Eylül Cuma) işgal mahkemesi tarafından kefaletle serbest bırakıldığı, dördünün ise tutukluluk süresinin uzatıldığı bildirildi.

Aksa Müessesesi tarafından yapılan açıklamaya göre işgal mahkemesi tarafından verilen kararla söz konusu altı kişinin, üç bin şikel tutarında bir mali cezayı kabullenmeleri şartıyla serbest bırakıldıkları ve bu cezanın en geç önümüzdeki Pazartesi günü ödenmesi üzere üçüncü bir tarafın da kefil olmasının şart koşulduğu ifade edildi.

İşgal mahkemesinin tutuklu kalan dört kişiden de ikisinin gözetim süresini yarın akşama, diğer ikisinin gözetim süresini ise Pazar akşamına kadar uzattığı ifade edildi.

Söz konusu on kişi, siyonist yerleşimcilerin düzenledikleri baskınlara karşı Mescidi Aksa’yı savunmaları sebebiyle geçtiğimiz Çarşamba günü öğle namazından çıkarken işgal güçleri tarafından tutuklanmıştı.

Son aylarda bazı radikal siyonist grupları öne sürerek Mescidi Aksa’ya yönelik baskınları iyice artıran siyonist işgalciler Müslümanların bu baskınlara herhangi bir şekilde itiraz edememeleri için gözlerini korkutmak amacıyla herhangi bir tepki gösterenleri polis ve yargı şiddetine maruz bırakıyor. Siyonist işgal rejimi bu baskınları Mescidi Aksa’yı Müslümanlarla yahudiler arasında paylaştırma planına dayanak yapmaya çalışıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı