DÜNYAFilistinHABERLERMEDYA ANALİZ

Mescidi Aksa’nın güneyindeki Vadi Hulve caddesinde çatlaklar meydana geldi

Kudüs’te faaliyet gösteren Vadi Hulve Bilgi Merkezi, Mescidi Aksa’nın güneyinde bulunan Silvan beldesindeki Vadi Hulve Caddesinde çatlaklarla çökmelerin meydana geldiğini duyurdu.

Vadi Hulve Caddesi Kudüs’ü Silvan beldesinin mahallelerine bağlayan ana caddedir. Güney taraftan Mescidi Aksa’ya en yakın noktadır. İşgal rejimine bağlı kazı ekiplerinin Mescidi Aksa’nın altındaki kazı çalışmaları nedeniyle bu bölgedeki evlerin duvarlarında, caddelerde ve boş alanlarda sürekli göçükler, çatlaklar ve kaymalar meydana geliyor.

Vadi Hulve Bilgi Merkezi yayınladığı açıklamada işgal rejiminin Kudüs’ün eski bölümünde ve Mescidi Aksa’nın altında yaptığı kazıların üstüne gelen yağışların birçok noktada yeni çatlakların ve göçüklerin meydana gelmesine, var olanların da daha da açılmasına neden olduğunu belirtti.

Görgü şahitleri yağan yağmurların ardından yeni çatlakların meydana geldiğini Vadi Hulve Caddesinde geçen hafta da bir göçük meydana geldiğini, işgal belediyesinin göçüğün atık sular nedeniyle meydana geldiğini ve buna müdahale edildiğini iddia ettiğini söylediler.

Görgü şahitleri yarıca, çatlakların ve göçüklerin meydana geldiği noktanın altında işgal rejiminin kazılar yaptığını, burayı Meğaribe kapısına bağlayacak tünel çalışmalarının sürdüğünü ifade ettiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı