DÜNYAFilistin

Mescidi Aksa’ya yapılan baskınları engellemek için çabalar artırılmalıdır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Husam Bedran, Siyonist örgütlerin Mescidi Aksa’ya yaptıkları baskınları başarısız kılmak için var olan çabaları artırmak ve omuz omuza vermek gerektiğini söyledi.

Konuyla ilgili olarak bugün basın açıklaması yapan Hamas’ın sözcülerinden Bedran, daha önce zaman açısından bölünen Mescidi Aksa’nın mekân olarak da bölünme tehlikesi yaşadığını, işgalcinin ümmetin suskunluğundan istifade ederek işi oldubittiye getirmek istediğini söyledi.

Basın yayın organları yoluyla yapılan çalışmalar yanında değişik etkinlik ve girişimlerle Mescidi Aksa’nın karşı kaşıya kaldığı tehlikenin boyutuna dikkat çekmek gerektiğine işaret eden Bedran, Kudüs’ün karşı karşıya olduğu tehlikenin ancak işgalcinin plan ve projelerini işlevsiz kılacak direnişle mümkün olacağını ifade etti.

Kudüs halkıyla 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki Filistinlilerin Mescidi Aksa’yı korumak adına yaptıkları girişim, gösteri, yürüyüş ve seferberlik ilanlarını takdir ettiklerini söyleyen Bedran, Kudüs halkının desteklenmesi ve bu tür etkinliklerin de devam etmesi gerektiğine dikkat çekti.

Batı Yaka halkına seslenen Hamas lideri Bedran “Batı Yaka halkının omuzlarında sorumluluk olduğunu bilmeleri ve Kudüs’teki kardeşleriyle dayanışma içinde olduklarını unutmamaları gerekir. Mescidi Aksa ziyaretlerini sıklaştırmaları ve burada nöbet tutmaları gerekir. Batı Yaka gençleri de işgalciyi Kudüs’ten uzaklaştırmak için işgal askerlerini kontrol noktalarında meşgul etmelidir. İşgalciye, Mescidi Aksa’nın başına gelenlere kimsenin razı olmayacağı mesajı verilmeli” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı