HABERLER

Mısır Dışişleri Bakanı Yardımcısı:İran-Mısır ilişkilerinin diriltilmesi zamanı geldi

Mısır Dışişleri Bakanının Bağlantısızlar İşleri Yardımcısı, İran’la Mısır arasındaki ilişkilerin tarihi olduğuna değinerek “Bugün ilişkilerin diriltilmesi için ortam hazır” dedi.

Mısır Dışişleri Bakanının Bağlantısızlar İşleri Yardımcısı Amru Ramazan dün Tahran’da muhabirler arasında konuşurken “İran’la Mısır arasında tarihi bir ilişki vardır ve bugün de, bu ilişkilerin yeniden diriltilmesi için gereken ortam hazırdır” dedi.

Amru Ramazan daha sonra “Halen iki ülke arasında ilişkiler kurulmuş durumunda. Nitekim Menfaatleri Koruma Büroları Tahran ve Kahire’de halen faaliyet halindeler ve bunların ilişki düzeyi hemen hemen Büyükelçilik seviyesinde” diye konuştu.

Mısır Dışişleri Bakanı Yardımcısı Ramazan ayrıca, ülkesinin İran’ın Bağlantısızlar Hareketinin Başkanlık görevini devralmasını tam olarak desteklediğini vurgulayarak “Ben bu zirvenin Özel Komite Başkanı olarak seçildim ve İran tarafıyla gerekli bütün işbirliğinde bulunacağım” dedi.

Ramazan açıklamalarının devamında, barışçı nükleer enerjiden yararlanmanın dünyadaki bütün ülkelerin hakkı olduğuve bu hakkın da uluslararası kanunlara dayandığının altını çizdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı