İNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZMısırSon DakikaSuriye

Mısır Gençleri Suriye’de Canlı Kalkan Olmaya Hazırlanıyor

 ‘Kahire’den.. Burası Şam’ Kampanyası, dün Kahire’de; Suriye’ye yönelik muhtemel saldırı karşısında Mısırlı gençlerden canlı kalkan oluşturma girişimi başlatıldı .

Kampanya Koordinatörü İbrahim Cayyuşi; 1956 yılında Mısır’a karşı üçlü savaşta Bursait Kentinin korunması amacıyla Suriye’den Mısır’a gelen Suriyeli Col Cemmal’in anısına böyle bir girişim başlattıklarını söyledi.

Günümüzde onurlu insanların önünde sadece iki seçeneğin bulunduğunu belirten Cayyuşi; ilkinin gelecek nesillerin lanetinden kurtulmak için harekete geçip mücadele etmek olduğunu ifade etti. Cayyuşi ikinci seçeneğin ise şu an sessiz kalıp sıra Kahire’ye geldiğinde o zaman imdat naraları atmak olduğunu ekledi. Bu adımda ilk olmadıklarını ifade eden Cayyuşi, daha önce İtalya’da Suriye için böyle bir girişimin başlatıldığına işaret etti.

Kampanyanın basın sözcüsü Hişam Habarir; günümüzde, 2003 yılında ABD ve müttefiklerinin Irak’a saldırıları karşısında Arap gençlerin düştükleri hataya tekrar düşülmeme ve bu defa sessiz kalmayıp ellerinden geleni yapma çabasında olduklarını ifade etti.

Bu arada İngiliz Daily Telegraph Gazetesi; batılı yüzlerce barış aktivistinin Suriye’ye karşı muhtemel askeri saldırı karşısında olmak için canlı kalkan oluşturmak için Suriye’ye gelme azminde olduklarını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. MISIR İÇİN SON MURSİ OLAYINDAN SONRA 2 AY HER GÜN 5 ADET FETİH SURESİ MANEVİ GÜÇ OLARAK YOLLANDI…MISIRA GERÇEK İSLAM GELECEK VE HAKİM OLACAK ALLAHIN İZNİ İLE ZAMAN YAKIN….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı