FilistinİNSAN HAKLARI

Mısır Halkı “Kudüse yardım” Adlı Milyonluk Bir Gösteri Düzenlemeye Hazırlanıyor.

Mısırlı 11 hareket ve koalisyon Elezher üniversitesinde bugün”Kudüs’e yardım”adlı milyonluk gösteri düzenleyeceğini bildirdi.

İran haber ajansının Elyom Elsabe sitesinden naklen bildirdiği üzere, Mısırlı 11 hareket ve koalisyonun Filistinlilerin desteklenmesi, işgalci Siyonistlerin Mescidi Aksaya küstahça saldırısı ve Kudüs müftüsünün tutuklanmasının kınanması amacıyla El Ezher üniversitesinin daveti üzerine gerçekleşecek olan gösteriye katılacaklar.

Bu arada 25 Ocak inkılap koalisyonu koordinatörü ve Filistin uzlaşı için Mısır inkılabı planı sorumlusu İmen Amer yaptığı açıklamada, Filistin topraklarının işgal faciasının 65. Yıl dönümü dolayısıyla düzenlenecek olan bugünkü milyonluk protesto gösterilerde Siyonitsler’in Mescidi Aksaya küstahça saldırmaları, Kudüs müftüsü ve bazı ulema ve gençlerin tutuklanması, Soykırımcı rejim İsrail’in Suriye’ye karşı saldırısı ve Myanmar Müslümanlarına karşı işlenen cinayetlerin hala sürmesi ve Bangladeş de Müslüman ulemanın hedef alınmasının kınanacağını dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı