DÜNYAFilistinSon Dakika

Mısır, Rafah Kapısını Kapatmakla Gazzelilerin Ramazan Umresini Engelliyor

Gazze’de faaliyet gösteren hac ve umre acentaları, Mısır rejiminin Rafah kapısını açmaya yanaşmaması yüzünden Ramazan umresinin bu yıl yapılamayacağını resmen ilan etti.

Gazze’deki hac ve umre acentalarını bir arada tutan dernek başkanı İvad Ebu Mezkur, “Ramazan umrecilerinin geçişi için Mısır’dan henüz olumlu bir yanıt gelmedi. Şimdiye kadar olumlu bir yanıtın verilmemesi, geçen yıl olduğu gibi bu yılki Ramazan umresi sezonunun da tamamıyla başarısızlıkla sonuçlandığı anlamına geliyor” dedi.

Ebu Mezkur yaptığı açıklamanın devamında şu bilgileri paylaştı: “Filistin Evkaf Bakanlığı Ramazan umresinin başarısızlığıyla ilgili resmi bir duyuruda bulunmadı. Ancak biz duyurduk. Çünkü Mısır şu anda kabul etse de bizim umreci gönderme şansımız olmayacak. Zira Suudi Arabistan Ramazan’ın 15’inde (20 Haziran Pazartesi) günü umre kayıtlarını kapatacak.

Gazzeli umreciler kapatılan Rafah kapısı nedeniyle ikinci yıldır umreye gidemiyorlar. Bu durum hac ve umre şirketlerini zarara sokuyor. Bunun sonucunda bir kısmı kapısına kilit vururken, bir kısmı işçilerini çıkardı.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı