DÜNYAHABERLERMısır

Mısır Selefileri “La Feta İlla Ali” Sözünü “La Nebiye İlla Ali” Olarak Değiştirdiler

Mısır Selefileri her geçen gün Öz Muhammedi İslam olan Ehlibeyt mektebine karşı kin ve nefretlerini daha belirgin bir şekilde kusuyor.

Mısır Selefileri bu kez Allah Teala’nın “La Feta illa Ali, La seyfe illa Zülfikar” (Ali’den başka yiğit, Zülfikar’dan başka kılıç yoktur) sözünü “La nebiye ille Ali” (Ali’den başka Peygamber yoktur!!)  diye değiştirdiler. Mısır selefileri bu hareketleriyle ülkede Şia karşıtı yeni bir dalga yaratmayı hedefliyor. Selefilerin bu çirkin komplo girişimi Mısır pazarlarında her yerde satılan kolyeler üzerine nakşedilmiş olarak pazarlanıyor.

Sahabe Evlatları Dayanışma Koalisyonu başkanı “Nasır Rıdvan” konu hakkında El Vatan gazetesine şunları söyledi: Bu kolyeler, tetiğine basıldığında Arapça ‘Ayşe’yi öldürün’ cümlesinin tekrarlandığı oyuncak silahların yakalanmasının ardından Mısır pazarlarına ulaştı.

Nasır Rıdvan, kolyelerin Mısır pazarlarında satılmasının tek suçlusunun Mısır hükümeti olduğunu dile getirerek şunları söyledi:

Sahabe Evlatları Dayanışma Koalisyonu, oyuncak silahların ülkeye sokulmasından sonra yetkilileri ve iş adamlarını uyardığı gibi bu kez de bu kolyeler hakkında ciddi uyarılarda bulunmaktadır.

Ehlibeyt düşmanı selefiler, bu şekilde insanların zihinlerine Şia’nın inancında Hz. Ali’nin peygamber olduğu iftirasını atmaya çalışmakta ve bu şekilde halkı Şia mezhebine karşı soğutmaktadırlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı