HABERLERİNSAN HAKLARIMısır

Mısır’ın başkenti Kahire’deki çatışmalarda yaralı sayısı 242′ye yükseldi

Mısır’ın başkenti Kahire’de Müslüman Kardeşler’in genel merkezi önündeki çatışmalarda yaralı sayısı 242′ye yükseldi

Mısır’ın başkenti Kahire’de, Müslüman Kardeşler Derneği (İhvan) Genel Merkezi önünde dün düzenlenen gösteriler sırasında çıkan çatışmalarda, yaralı sayısının 242′ye yükseldiği bildirildi.

Mısır Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Müslüman Kardeşler Derneği’nin Kahire’nin Mukattam bölgesindeki genel merkezi önünde göstericiler ile güvenlik güçleri arasında meydana gelen çatışmalarda yaralı sayısının 242′ye yükseldiği belirtildi. Açıklamada, yaralanan 59 kişiye ilk müdahalenin olay yerindeki ambulanslarda yapıldığı, 183 kişinin ise tedavi için hastanelere sevk edildiği ifade edildi.

Dün geç saatlere kadar devam eden çatışmaların ardından bölgede sükunetin sağlandığı kaydedildi.

Mısır’ın başkenti Kahire’deki çeşitli bölgelerde protesto gösterisi düzenleyen muhalif gruplar, Müslüman Kardeşler Derneği ile Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) bürolarına saldırmıştı. İhvan Genel Merkezi’ni kuşatan göstericiler, zorla genel merkeze girmek isteyince polis engeli ile karşılaşmış, polisin göstericileri dağıtmak amacıyla göz yaşartıcı gaz kullandığı gözlenirken, göstericiler de polise taş ve sopalarla karşılık vermişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı