DÜNYAHABERLER

Muhammed (S.A.A) Filmi Irak’ta Gösterime Girecek

Mecit Macidi ile Irak Kültür bakanı vekili arasında Muhammed Reslullah (s.a.a) filminin Irak’ta gösterime girmesi konusunda anlaşma imzalandı.

Bağdat’da bulunan İran kültür ateşesinin  Irak kültür ve turizm bakanlığıyla  koordinasyonları  doğrultusunda, Mecit Macidi yapımı Muhammed Resulullah (s.a.a) filminin Irak’ta gösterime girmesi konusunda işbirliği anlaşması imzalandı.

Muhammed Resulullah (s.a.a) filminin Irak’ta gösterime girmesi konusunun önemi nedeniyle Irak kültür ve turizm bakanı vekili Cabir El-Cabiri anlaşma yapmak için Tahran’a gelerek anlaşmayı bizzat kendisi imzalamış ve böylece filmin en kısa sürede Irak’ta gösterime girmesi hedeflenmiştir.

Bu işbirliği anlaşması iki ülke, İran İslam Cumhuriyeti ve Irak, arasında sanat ve kültür alanında işbirliğinin artması yolunda yeni bir adımdır. İki ülke arasında kültür ve sanat alanında son yıllarda çeşitli alanlarda bir çok program yapılmış; ortak sergiler açılmış, İran filmleri Irak’ta ve yine Irak filmleri de İran’daki film festivali kapsamında gösterilmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı