DÜNYAHABERLERORTADOĞU

Muhsin Rızai: İsrail’le normalleşme büyük hatadır

İslâmi Davet

 Anasayfa/Haberler/Ortadoğu/İranİran

Muhsin Rızai: İsrail’le normalleşme büyük hatadır

5 saat önce 28 1 dakika okuma süresi

Nizamın maslahatını belirleme kurumu NMBK Sekreteri Muhsin Rızai, İsrail’in başına, Arap rejimler bu rejimle normalleşmenin ne denli büyük bir hata olduğunu anlayacakları şekilde bir bela indireceklerini vurguladı.

El Minar TV kanalına konuşan NMBK Sekreteri Muhsin Rızai, başta İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü Komutanı şehit General Kasım Süleymani ve savunma ve nükleer bilimci şehit Muhsin Fahrizade olmak üzere, İranlı üst düzey yetkililere ve bilim adamlarına yönelik suikast olaylarına değinerek şöyle dedi:

Düşmanla bizim aramızda yeni bir savaş başlamıştır ve bu savaş devam etmektedir.

Rızai, İran İslam Cumhuriyeti iki yıldır direniş pozisyonuna girdiğini belirterek şöyle devam etti:

Bu direniş, aktif bir direniştir. Amerika terör devletinin Fars körfezinde casus İHA’sının düşürülmesi, İngiliz gemisinin tevkif edilmesi ve personeli yargılanması, İran’ın sergilediği aktif direnişin bazı sonuçlarıdır.

İran’ın Amerika’nın Irak’taki Aynul Esed askeri üssüne düzenlediği füzeli saldırıyı güçlü ve cesurca bir darbe niteleyen Rızai şöyle ekledi:

Biz Amerika ve korsan İsrail’i daha fazla cezalandırabilirdik.

Amerika terör devleti ve siyonist rejim İsrail iktisadi savaş ve İran’ı huzursuzluğa sürükleme doğrultusunda bazı uygulamalarda bulunduklarını belirten Rızai şöyle dedi:

Bu savaşta bizim şehit vermemiz, bize baskı uygulanması ve bedel ödememiz doğaldır; ancak bu savaş halâ devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı