DÜNYA

Mukteda Sadr: Irak’taki işgalcilerin varlığına son verilsin

Irak’ta Sadr hareketinin lideri Mukteda Sadr, dün gece yaptığı açıklamada, Irak’taki ABD işgal güçlerinin bu ülkede varlığına son verilmesi gerektiğini tekrarladı.

Mukteda Sadr, Iraklıların ülkelerindeki yabancı ülkelerin işgalci varlığına ve onların müdahaleleri ve nüfuzlarına  son vermek için ciddi olarak çaba göstermeleri gerektiğini söyledi.

Mukteda Sadr, Irak’ta en geç 15 gün içinde yeni hükümetin kurulması  ve böylece ülkenin bağımsızlığının dönmesi gerektiğini söyledi. 

Bu arada Irak Seyyid’üş Şüheda (S) Tugayları genel sekreteri Ebu Ala El’Velai de, Amerika’nın eninde sonunda zillet içinde Irak’ı terketmek zorunda kalacağını söyledi.

Ebu Ala El’Velai, yaptığı açıklamada, Amerika’nın bugün insan gücü, mali sermaye, izzet ve tarihini kaybettiğini ama ona rağmen ‘Her şeyin yolunda gittiği’ iddiasında bulunduğunu söyledi. 

Iraklı şahsiyet, ayrıca İran devrim muhafızlarının ABD üslerine yönelik balistik füzelerle saldırısına da temasla, bunun yalnızca yağmurdan bir damla olduğunu en kısa zamanda boğulacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı