HABERLERİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZ

Mülteciler Kavramından Muhalifleri Temize Çekme Gayreti

Reyhanlı’daki saldırıyla ilgili, Mülteciler yaptı diyen olmamasına ve insanların mülteciler değil’de Muhalif Teröristler dediği halde,Dışişleri Bakanı Davutoğlu,“Sanki bu olay, mülteciler tarafından yapılmış gibi kanaat uyandırmaya çalışanlar insanlık suçu işliyorlar” dedi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, temaslarda bulunmak üzere geldiği Almanya’nın başkenti Berlin’de gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu, “Sadece ve sadece hayatlarını kurtarmak için ülkemize sığınmış kişilere misafirimiz muamelesi yaparak, ki mezheplerine bakmadık, dinlerine bakmadık, etnisitelerine bakmadık, sadece mazlum olduklarına bakarak onları kabul ettik, kadınları, çocukları, yaşlıları tümden sanki bütün bu olayların müsebbibiymiş gibi gösterip onlara yönelik bir kışkırtma yapanlar, bunu yapan kim olursa olsun ister siyasetçi ister gazete köşe yazarı veya basın mensubu, isterse başka bir kişi olsun, insanlık suçu işlemektedir.”

Halkı Mültecilere Karşı Kışkırtanlar Ahlaki Değerlerden Yoksunlar

“Kimse daha sonucu belli olmamış, müsebbibinin kimler olduğu belli olmayan bir aşamada..(Tamda bu aşamada hükumetin bakanları çok açık bir şekilde olayı  Suriye Devleti Yaptı diye açıklama yaptılar.islamaktuel) ..twitter üzerinden, değişik yollarla halkımızı mültecilere karşı kışkırtmak isteyenler belli mihraklara hizmet ediyorlar. Bu dahi Suriye rejimini savunan Türkiye’deki bazı uzantılarının ne kadar temel ahlaki değerlerden yoksun olduğunu ortaya koyuyor. Bu suçu işleyen kimse hesabını verir. Kim olursa olsun, ne gerekçeyle olursa, masum vatandaşlarımızın canına mal olan bir saldırıya karşı tepki gösteririz.”

“Halkı mültecilere karşı kışkırtmaya çalışanların tutumlarında iyi niyet aramanın ya da masum bir gerekçe aramak mümkün olmadığının altını çizen Davutoğlu, “Ülkemize sığınan kim olursa olsun, ülkemizin misafiridir ve her türlü korumaya mazhardır” dedi.

Davutoğlu, halka çağrıda bulunarak bu tür kışkırtmalara karşı herkesin uyanık olmasını istedi.

Bakan Davutoğlu’nun Gözlerden kaçırdığı bir mevzu var ki şu ana kadar hiç kimse sivil mülteciler bu işi yaptı diye bir şey söylemedi,Herkes MÜLTECİLER değil MUHALİFLER diyor sayın bakan…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı