DÜNYAFilistinHABERLERİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZ

Musa Ebu Merzuk: Uzlaşı hükümeti görevini yerine getirmelidir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, uzlaşı hükümeti bakanlarını Gazze Şeridi’ni ziyaret etmeye ve asılsız bahanelerin arkasına sığınmadan üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye, Gazze’nin yeniden imarının başlaması ve kapıların açılması için tüm yetkilerini kullanmaya davet etti.

Ebu Merzuk, dün (10 Eylül Çarşamba) Gazze kentinde bir grup entelektüel ile yaptığı görüşmede, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’tan da üzerine düşen görevleri yerine getirmesini, toplantını yerini bahane etmeden FKÖ Geçici Yönetimi’ni toplantıya çağırmasını, Filistin Parlamentosu’nun yeniden toplanması için gerekli kararnameleri yayınlamasını istedi.

Uzlaşı dosyalarının mümkün olan en kısa sürede tamamlanması gerektiğine dikkat çeken Ebu Merzuk, “Yeni anlaşmalara ihtiyacımız yok. Sadece iyi niyete ihtiyacımız var” dedi.

İşgal rejimi liderlerinin Filistin halkına yönelik işledikleri cinayetler nedeniyle uluslararası mahkemelerde yargılanmaları için Abbas’a Roma Sözleşmesi’ni imzalaması çağrısında bulunan Ebu Merzuk, bazılarının iddia ettiği gibi Hamas ve Fetih arasında polemik olmadığını ve Fetih ile sorunların çözümünü istediklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı