DÜNYAİranSon Dakika

Museviyan: Sıfır demokrasiye sahip olan Arap yönetimleri Suriye aleyhinde girişimde bulundular

İranlı eski bir diplomat, Arabistan ve Fars körfezi havzasından diğer bir kaç ülkenin Suriye’de Beşar Esad yönetimine karşı çıkan Arap ülkelerinin bizzat kendilerinin sıfır demokrasi içinde olduklarını bildirdi.

İRNA’nın verdiği habere göre Arabistan istihbarat ve güvenlik kurumu eski danışmanlarından Cemal Haşçaki’nin açıklamalarına cevap veren İranlı eski diplomat Seyyid Hüseyin Museviyan, dünyada tek bir kişinin bile Suudi rejimi tarafından gündeme getirtilen demokrasi iddiasına inanmadığını çünkü Arabistan’ın kendisinde demokrasinin sıfır noktada bulunduğunu söyledi.

Şu anda IŞİD, el-Kaide, en-Nusra, Ahrar’uş Şam ve Boko Haram gibi tekfiri terör örgütlerinin dünya barışı ve güvenliği için ana tehdit olduğunu ve bu terör örgütlerinin ana finansörünün ise Suudilerin olduğunu belirten Museviyan, Suriye yönetiminin BM açısındanr tamamen yasal bir yönetim olduğunu ve BM’de resmi temsilci bulundurduğunu belirtti.

Museviyan, Suriye krizinin bu raddeye gelmesinde asıl faktörün ise yine Suudiler olduğunu ve Suudilerce terör örgütlerine gönderilen silahlar ve paraların bu krizin giderek büyüyüp bugün kadar uzamasına neden olduğunu bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı