DÜNYA

Müslüman Kardeşler’in Ürdün kolu merkezden ayrıldı

Müslüman Kardeşler’in Ürdün kolu, örgütün Kahire’deki merkezinden ayrı değerlendirilmesini talep etti.

Ürdün hükümeti Müslüman Kardeşler’in Ürdün kolunu, Kahire’deki merkezden ayrı, Ürdünlü bir örgüt olarak değerlendirecek.

Esşark-ül Evsat’ın haberine göre bir süre önce Ürdün Müslüman Kardeşler örgütünün bir grup yöneticisi örgüte ülkede faaliyet izni verilmesi ve Mısır’daki merkezden bağımsız olarak değerlendirilmesi talebini iletti. Adı açıklanmayan, Ürdün’de kabine üyesi bir kaynak, örgütün statüsüyle ilgili talebin kabul edildiğini, hükümetin Pazar günü Ürdün Müslüman Kardeşler örgütüne faaliyet izni verilmesi yönünde oy kullandığını söyledi.

Ürdün Müslüman Kardeşler örgütünün önde gelenlerinden Rahil el Goraybeh, Esşark-ül Evsat’a verdiği demeçte, örgütün Ürdün kolunun bir süredir örgütün mevcut liderliğiyle uzlaşmazlığı olduğunu, bu nedenle Ürdün’de yerel bir örgüt olarak tanınma başvurusu yaptıklarını söyledi. Bu durumun örgütün lider kadrosu tarafından göz ardı edildiğini söyleyen Goraybeh, bu durumun Abdülmecid Zuneybed liderliğindeki bir fraksiyonun Ürdün hükümetine tanınma başvurusu yapmasına neden olduğunu açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı