DÜNYAIrak

Musul’un kurtarılmasında yabancı güçlerin katılımına muhalefet

Irak bedir hareketi Genel sekreteri, Irak’ın kuzeyinde bulunan Neyneva eyaletinin merkezi Musul’un kurtarılması operasyonuna her hangi bir yabancı gücün de iştirak etmesine şiddetle karşı çıktı.

El-Mayadin televizyonunun bugün geçtiği habere göre Irak bedir hareketi Genel sekreteri Hadi el-Ameri, Musul kentinin kurtarılması operasyonuna yabancı güçlerin iştirak etme haklarının bulunmadığını bildirdi.

Yabancı güçlerin hava kuvvetleri desteğinin ise ancak Bağdat yönetiminin izniyle olabileceğini ama Amerikan veya diğer her hangi bir ülkenin kara güçlerinin kesinlikle bu operasyonda yer almamaları gerektiğini belirten Irak bedir hareketi Genel sekreteri,, Irak ordusu ve halkının Musul’u işgalcilerden kurtaracak güçte olduklarını, el-Huveyce ve Felluce bölgelerinin de tamamen kurtarılmasının kendi programları dahilinde olduğunu söyledi.

Irak ordu ve halk direniş güçlerinin, 2014 tarihinden şimdiye kadar IŞİD terör örgütünün işgaline geçen Musul’u kurtarmak için operasyona hazır bekletildikleri bildirilmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı