HABERLER

Muttaki: Vahhabiliğin oluşturulmasından hedef müslümanlar arasında tefrika çıkarmaktır

Dünya İslam Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu’nun uluslararası işler yardımcısı Menuçehr Muttaki, düşmanların Vahhabiliği planlamaktan hedeflerinin müslümanlar arasında tefrika çıkarmak olduğunu söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Muttaki, dün Tahran’da Bangladeş’ten gelen İslam alimlerinden bir grupla görüşmesinde, vahdet ve takribin müslümanlar arasında tefrika çıkarmaya çalışanların önünde bir engel olduğunu belirterek, Suudi rejimin parası ve İslam düşmanlarının tefrikacı propagandalarının hedeflerine ulaşmayacağını söyledi.

Muttaki, Suudi Arabistan rejiminin İslam inkılabı ile mücadele etmek amacıyla Amerika’yla birlikte hareket ederek el’Kaide örgütünü zahiren Amerikan karşıtı olarak tesis ettiklerini ve şimdi de yine bu doğrultuda DAEŞ ve En’Nusra’yı oluşturduklarını söyledi.

Muttaki, bugün Şii ve Sünni düşmanlığı adı altında var olanın, düşmanların ürünü olduğunu belirterek, müslümanların vahdetinin zafere ve müslümanların kalkınması ve ilerlemesine, tefrikanın ise yenilgiye ve geri kalmaya neden olacağını söyledi.

Muttaki, bugün dünyanın özelliklerinden birinin İslam, Kur’an ve müslümanların düşmanı olarak hareketlerin örgütlenmesi olduğunu belirterek, siyonist düşünce odalarının müslümanlar aleyhinde çeşitli senaryoları hayata geçirmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

Bu arada Bangladeş’ten gelen İslam alimi grubu da, İslam dünyası arasında vahdet ve takribe vurgu yaparken, Bangladeş’te mezhepler arasında takrible ilgili bilgiler verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı