FilistinORTADOĞU

Nasrullah’tan sert çıkış: Kudüs hedefine geri dönüyoruz!

Lübnan Hizbullah Hareketi Seyyid Hasan Nasrullah, bugün akşam saatlerinde ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü Siyonist Rejim’in başkenti olarak tanıma kararına ilişkin bir konuşma yaptı.

Filistin’e destek veren bütün ülkeleri takdir eden Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri, “Trump, aldığı karardan sonra bütün dünya halkının ona uyacağını düşünüyordu. Halbuki ABD ve İsrail’in yalnız olduğu farkına vardı” dedi.

Seyyid Hasan Nasrullah, Kum ve Necef’teki dini şahsiyetler, Ehli sünnet alimleri, Hıristiyan alimler ve Filistin halkını savunan bütün kesimlerin sergilediği yaklaşımı övgüye layık olarak nitelendirdi.

Dünyadaki siyaset uzmanlarına seslenen Nasrullah, “Filistin için sokaklarda düzenlenen gösteriler yeterli olmayabilir, fakat bazılarının Filistin meselesinin unutulmasına çalıştığı günümüz şartlarında bu gösteriler büyük önem taşımaktadır. Şu an burada toplanmış bulunan Lübnan halkının gösterisi ve başka İslam ve Arap ülkelerinde gerçekleşen İsrail karşıtı protestolar oldukça önemlidir” değerlendirmesini yaptı.

Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri, “Bu gösterilerin değerini bilmeliyiz. Çünkü Filistin’in unutulduğu düşünülüyordu. ABD’nin Kudüs kararına sosyal medya aracılığıyla gösterilen tepkiler bile Filistin halkına güç veriyor” açıklamasında bulundu.

Bahreyn’den bir heyetin işgal altındaki topraklara düzenlediği ziyarete de işaret eden Seyyid Hasan Nasrullah, “Bu heyet, Bahreyn halkını veya bu ülkenin din alimlerini değil, sadece Al Halife rejimini temsil ediyor. Söz konusu heyetin amacı Bahreyn Kralı’nın dostluk mesajını çocukları katleden işgalci İsrail rejimine ulaştırmaktır” ifadelerini kullandı.

İsrail’in Kudüs’ü Yahudileştirmeye çalıştığına dikkati çeken Nasrullah, “Daha öncelerde Arap ülkeleri ve ordularının zayıflatılması için Siyonistlerin komplolar kurduğunu ilan etmiştim. Bugün de bir daha DEAŞ gibi terör örgütlerine destek veren ABD’nin bizim toplumlarımızı hedef aldığını hatırlatmak isterim. Onlar Filistin’in tamamen unutulmasına çalışmakta, fakat şu ana kadar komploları boşa çıkmıştır” açıklamasını yaptı.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri, “Trump’a verilmesi gereken en büyük yanıt işgal altındaki Filistin topraklarında üçüncü intifadanın başlatılmasıdır. Bütün Arap dünyası Filistin’e destek vermelidir” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı