DÜNYAFilistinHABERLERSuriye

Netanyahu, BAE Ve Bahreyn Büyükelçileri İle Washington’da Görüştü

Associated Press ajansı, Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Washington’da Birleşik Arap Emirlikleri ile Bahreyn’in büyükelçileri ile biraraya geldi.

AP’nin haberine göre; İsrail Başbakanı Netanyahu, eşiyle birlikte Birleşik Arap Emirlikleri ve Bhareyn’in Washington büyükelçileri ile ABD’de bir yemekte bir araya geldi.

Masada sohbet eden Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn büyükelçileri ile İsrail Başbakanı Netanyahu, karşılıklı birbirlerine sordukları soruları da cevaplandırdılar.

Toplantının kısa ama önemli olduğu vurgulanıyor. Ayrıca toplantının ortaya çıkması, İsrail ile Körfez ülkeleri arasında gizlice yürütülen ilişkilerin sızması anlamına geliyor.

Associated Press’in haberine göre, Netanyahu ile Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn büyükelçilerinin görüşmesi, Mart ayında Washington’da Georgetown isimli bir restoranda gerçekleşti.

AP’ye göre, Netanyahu ve eşi, AIPAC toplantısı öncesi Georgetown isimli restoranda yemek yiyordu. Aynı restoranda ABD’nin üst düzey bir yetkilisi ile BAE ve Bahreyn büyükelçileri de yemeğe gelmişti. ABD’li yetkilinin talebini kabul eden taraflar aynı masaya oturup sohbet etti.

Ajans, Netanyahu’nun, BAE ve Bahreyn büyükelçilerinin özellikleri İran’la ilgili sorularını yanıtladığının altını çizdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı