DÜNYAFilistin

Netanyahu: Gazze’nin silahsızlandırılması uygulanabilir bir talep değildir

İşgal rejimi televizyonu 10′uncu kanalı dün akşam (1 Eylül Pazartesi) işgal rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu’nun üst düzey Siyonist yetkililerle geçtiğimiz günlerde yaptığı basına kapalı toplantıda söylediklerini aktardı.

İşgal televizyonu, Netanyahu’nun toplantıda “Gazze’yi silahsızlandırmak yakın veya uzak gelecekte uygulanabilir bir talep değil” dediğini söyledi.

İşgal rejimi televizyonu 10′uncu kanalı, toplantıya katılan yetkililere dayanarak verdiği haberde, Netanyahu’nun mevcut aşamada Gazze Şeridi’nde liman ve havaalanı gibi konuların da kesin bir sonuca bağlanmasını beklemediğini bildirdi.

Netanyahu’nun kamuoyuna yaptığı açıklamaların aksine toplantıda Hamas’ın ateşkesle birlikte kapılardaki baskıların hafifletilmesi ve balıkçıların 6 mile kadar avlanmaları gibi bazı ayrıcalıklar elde ettiğini söylediğini belirten işgal televizyonuna göre, Netanyahu toplantıda ayrıca bu ay sonu Kahire’de yeniden başlayacak müzakereler için henüz hazırlık yapılmadığını ifade etti.

İşgal televizyonu, Netanyahu’nun Filistin Yönetimi’yle yapılacak barış görüşmelerine değinerek, Batı Yaka’dan çekilmenin tünellerin Kefer Saba ve Şaron kentlerine kadar ulaşması anlamına geleceğini söylediğini bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı