DÜNYAHABERLERİran

Netanyahu: İran’a Karşı Yürütülen Kampanya Üç Farklı Alanda Devam Ediyor

Siyonist Rejim Başbakanı, bu rejimin İran’a karşı yürüttüğü kampanyanın üç farklı alanda devam ettiğini söyledi.

Siyonist Rejim Başbakanı Binyamin Netanyahu dün düzenlenen kabine toplantısında, İran’a karşı yürütülen kampanyanın sonlanmadığını ve bu rejimin Tahran ile mücadeleye üç alanda devam ettiğini belirtti.

Siyonist Gazetelerden The Jerusalem Post’un haberine göre, Siyonist Rejim Başbakanı şu ifadelerde bulundu: ‘Tahran rejimi Ortadoğu’daki güvenliğin zayıflamasının asıl nedenidir. İran’a karşı yürütülen kampanya sona ermemiştir ve biz henüz bunlara devam ediyoruz.’

Netanyahu, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’yla konuştuğunu belirterek, Amerika hükümetine Nükleer Anlaşmaya ve İran’ın bölgesel faaliyetlerine karşı duruşundan dolayı teşekkür ettiğini söyledi.

Netanyahu ayrıca şu ifadelerde bulundu: ‘İsrail üç alanda İran ile mücadele etmektedir ve bunlar; Nükleer silahlar elde etmesine ve bu ülkenin Suriye’de askeri varlığını sabitlemesine ve savaş denklemini Suriye’den Lübnan’a değiştirecek silahların intikaline ya da bu silahların Lübnan’da üretilmesine engel olmaktır.

Bu silahlar İsrail’e karşı kullanılacaktır ve kendimizi savunmak için bu silahların üretilmesine ve intikaline engel olmak bizim hakkımızdır.’

Siyonist Rejim, Batı Asya’da nükleer silahlara sahip olan tek ülkedir ve Amerika’nın desteği ile bu silah programının denetlenmesi için uluslararası anlaşmalara katılmayı reddetmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı