DÜNYAİNSAN HAKLARIİran

“Kahrolsun İran ” Diyenler İsrail İle Aynı Saftadır

Korsan  İsrail Başbakanı Netanyahu’nun son İran çıkışı,Ülkemizde ve bazı dünya devletlerinde müslüman sıfatı ile hareket edenlerin nasıl da lanetlenmiş kavim’in terör rejimi ile aynı safta olduklarını ortaya koydu .

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran’ın Dünya Terörünün! Lideri Olduğunu nükleer silah üretmesini önlemede kararlı olduklarını söyledi.

Netanyahu, Nijerya Devlet Başkanı Goodluck Jonathan ile görüşmesi öncesinde düzenlenen ortak basın toplantısında, teröre karşı mücadelede Nijerya ile ortak çıkarlara sahip olduklarını vurgulayarak, “Dünyada terörün önde gelen destekçisinin İran olduğunu ve nükleer silah geliştirme programına devam ettiğini” ileri sürerek, “İran’ın nükleer silah üretmesini önlemede kararlıyız” dedi.

İran ile Avrupa Birliğinin (AB) başkanlık ettiği BM Güvenlik Konseyi’nin 5 daimi üyesi ve Almanya (P5 1) arasındaki nükleer müzakerelere değinen Netanyahu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İranlı yetkililer son görüşmelerin yapıcı ve faydalı geçtiğini söylemişler. Eminim İran için yapıcı ve faydalıdır. Çünkü uranyum zenginleştirmeye devam ederek nükleer silah için ayrıştırılabilir üretmeye zaman kazandılar.”

Netanyahu, “İran’ın nükleer silaha sahip olmamasının, Nijerya, Afrika ve Ortadoğu’daki ülkeler için önemli olduğunu” sözlerine ekledi.

Jonathan ise İsrail ile Nijerya arasındaki ilişkileri daha da ileriye taşıma arzusunda olduklarını dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı