DÜNYAFilistinSon Dakika

Netanyahu ve Yaalon Aptaldır

Siyonist siyasi analist Nadav Hatsena, İsrail’in Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas’tan Hamas’a silah ve çimento sevkiyatını durdurması için elindeki güçleri devreye koymasını istemesinin aptallık olduğunu yazdı.

Hatsena, Mahmut Abbas’ı işaret ederek “O mu bizi koruyacak?” başlığıyla yazdığı yazıda “Ebu Mazin’in elindeki güçleri füze ve çimento kaçırılmasını engellemek için kullanılmasını talep etmek tam bir aptallıktır ve teslim olmak anlamındadır. Bu durum sadece Netanyahu ve Yaalon’un aptallığını ortaya çıkarmıyor, ikisinin teslim olduklarını ve bunun işareti olarak ellerini kaldırdıklarını da gösteriyor” dedi.

Siyonist analist yazdığı makalede, Yahudi toplumunun kendine gelip uyandığında oyunun kurallarının çok değiştiğini göreceğini, Kahire’de devam eden görüşmelerin ise işgal rejiminin Batı Yaka’daki varlığını tehlikeye sokacağını iddia etti.

Yazısının sonunda Hamas’ın artan gücünün önümüzdeki savaşlarda çatışmaların daha sert, ağır ve yıkıcı olacağının işareti olduğunu ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı