DÜNYAİNSAN HAKLARIİSLAM BÜYÜKLERİ

Nijerya İslami Hareketi Lideri Şeyh Zakzaki Görme Yeteneğini Giderek Kaybediyor

Şeyh İbrahim Zakzaki’nin yaklaşık dört ay önce Nijerya askeri tarafından gözaltına alınmasının ardından Şeyh Zakzaki’nin güvenilir bir yakını olduğu öğrenilen kişi Şeyh Zakzaki ve eşiyle görüşme sağladı.

Şeyh Zakzaki ve eşiyle görüşme imkânı bulan şahısın açıklamalarına göre Şeyh Zakzaki’nin eşinin durumu iyiye doğru giderken bedeninde bulunan bir merminin de felç kalma riski bulunduğundan alınmadığı belirtildi.

Nijerya askeri tarafından işkencelere maruz kalarak bir gözünün işlevini tamamen kaybeden Şeyh Zakzaki’nin ise tedavi altında tutulduğunu ve ne yazık ki diğer gözünde de büyük ölçüde görme kaybı yaşandığını söyleyen yakını, şimdiye kadar birçok kez ameliyat olan Şeyh İbrahim’in güçlükle yürüdüğünü ancak hem kendisinin hem eşinin tüm bu zorluklara rağmen hala mutlu olduklarını dile getirdi.

Nijerya hapishanelerinin masum sivillerden dolu olduğunu ifade eden Şeyh İbrahim Zakzaki’nin yakını, Nijerya facialarının ardından yaklaşık 2 bin şehidin bedenlerinin ailelerine ordu tarafından teslim edilmediğini açıkladı.

Hatırlanacağı üzere Nijerya ordusu geçtiğimiz aralık ayında ülkede düzenlenen Peygamber efendimizin (s.a.a) torunu İmam Rıza’yı (a.s) anma merasimine saldırı düzenlemiş ve binlerce müslümanı şehit etmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı