HABERLERİranORTADOĞU

Obama’ya IŞİD, Irak Ve Suriye’deki Savaş İçin Mi Minnettar Olmalıyız?

Dünya Müslümanlarının Rehberi İmam Ali Hamenei; İslam İnkılabı sırasında Hava Kuvvetleri Komutanlarının İmam Humeyni’ye biat etmelerinin yıl dönümü münasebetiyle bu sabah Hava Kuvvetleri Komutanlarını kabul etti.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamenei’nin Hava Kuvvetleri Komutanları ve personelleriyle gerçekleştirdiği görüşmeden önemli başlıklar: Amerika’nın yeni Başkanı Obama’dan minnettar olmamız gerektiğini söylüyor! IŞİD ve 2010 yılında Irak ve Suriye’deki fitne ateşini açık bir şekilde desteklediği için mi? İran’a karşı hayatı felç eden yaptırımları uygulayan Obamaydı ama isteğine ulaşamadı ve İran halkını zor durumda bırakamadı.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamenei yaptığı konuşmada: “Trump, Obama’ya minnettar olmalısınız diyor! IŞİD, fitneye verdikleri destek ve felç bırakan yaptırımlar için mi minnettar olmalıyız?”  dedi.İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamenei, Amerika’nın yeni Başkanı Donald Trump’ın açıklamalarına değinerek şunları söyledi: Amerika isteklerine ulaşamadı ve hiçbir düşman İran’ı felç edemez.Trump benden korkmalısınız diyor! Hayır! Halk bu sözlerin cevabını 22 Behmen’de (11 Şubat) İnkılabın yıl dönümünde verecek ve İran halkının tehditler karşısında nasıl bir tutum sergilediğini gösterecektir.Trump’tan minnettarız! Amerika’nın gerçek yüzünü gösterip bizim işimizi kolaylaştırdığı için.Bizim otuz yılı aşkın süredir Amerika’nın toplumsal, ahlaki, ekonomik ve siyasi sistemindeki bozukluklara dair söylediğimiz şeyleri Trump seçimlerden sonra açık bir şekilde ortaya çıkardı.Şimdi de beş yaşındaki bir çocuğu kandıracak şekilde yaptığı eylemlerle, Amerika’daki insan hakları gerçeğinin ne durumda olduğunu göstermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı