DÜNYAİNSAN HAKLARI

Onlarca kadın asker ve yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, seksenden fazla işgalci kadın askerin askeri kıyafetleriyle bugün (18 Kasım Pazartesi) El-Meğaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini bildirdi.

El-Aksa Müessesesi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal ordusunun düzenlediği “askeri keşif gezileri” kapsamında Yahudi kadın askerlerin gruplar halinde ve rehberler eşliğinde Mescid-i Aksa’nın avlusunda çeşitli bölgeleri gezdiğini belirtti.

El-Aksa Müessesesi ayrıca dokuz Yahudi yerleşimcinin bugün iki grup halinde ve işgal güçlerinin yoğun güvenlik tedbirleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini, 60 Yahudi din okulu öğrencisinden oluşan bir başka grubun da aynı saatlerde yine Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini ifade etti.

Cemaatten ve ilim öğrencilerinden yüzlerce kişinin sabah erken saatlerden itibaren Mescid-i Aksa’da nöbet tuttuğunu ve baskınlara karşı koymaya çalıştığını söyleyen El-Aksa Müessesesi, Filistinlileri yoğun bir şekilde Mescid-i Aksa’da bulunmaya davet etti ve bunun halihazırda burayı korumak için en iyi yol olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı