DÜNYAHABERLER

Onlarca Teröristle Birlikte Türkiye’den Suriye’ye Girdik

Sana’nın haberine göre, IŞİD’li  bir terörist olan Rus Yuri Balakshin verdiği ifadede Türkiye’den suriye’ye giriş yaptıklarını ifade etti.IŞİD, Nusra Cephesi ve daha başka terör örgütleri arasındaki bağlantılarına yeni kanıtlar ortaya koydu.

Balakshin örgüt saflarından kaçıp Rus güvenlik güçlerine teslim olurken,  dünyanın muhtelif devletlerinden gelen azılı radikal terörist oluşumları nasıl teşkil edip eğitmesi ve donatması ardından Suriye ve halkına karşı saldığını ayrıntılarıyla anlattı.

Onlarca radikal teröristle birlikte Suriye’ye girmeleri ardından kimliklerine el konulduğunu ifade eden Balakshin; ilk görevinin IŞİD’in elindeki bir kente yakın sınır bölgesinde bir silah deposunu korumak olduğunu kaydetti.

Kaçmaya çalışanların tümünün öldürüldüğünü ya da işkence altında hapsedildiklerini açıklayan Balakshin; aylarca hastanede tedavi gördüğünü söyledi.

Balakshin iyileşmesi ardından kendisinden bir intihar eylemi gerçekleştirmesinin talep edildiğini, fakat kaçma fırsatı buluncaya dek IŞİD’i oyaladığını kaydetti. Daha sonra iki bin dolar karşılığında bir şahısın yardımıyla yeniden Türkiye’ye girdiğini açıklayan Balakshin; oradan da Rusya girip güvenlik güçlerine teslim olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı