İNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

ÖSO: ABD’den silah almaya başladık

Özgür Suriye Ordusu Sözcüsü Halid Salih, Amerika’nın kendilerine artık öldürücü olan silahlar da vermeye başladığını açıkladı.

Özgür Suriye Ordusu’nun Yüksek Askeri Konsey Sözcülerinden Halid Salih Amerika’da düzenlediği basın toplantısında Amerika’nın kendilerine silah vermeye başladığını söyledi.

Amerikan Kongresi üyeleriyle görüşmek için Türkiye üzerinden Washington’a giden Halid Salih, Amerika’nın Askeri Yüksek Konsey’e güvendiği için artık kendilerine silah vermeye başladığını söyledi.

Amerika, daha önce Suriyeli muhalif gruplara para ve öldürücü olmayan malzeme desteğinde bulunduğunu kabul ediyor; ancak silah vermediğini belirtiyordu.

Selim İdris Başkanlığındaki Askeri Yüksek Konsey Üyesi Halid Salih, “Amerikalılara Askeri Yüksek Konsey’e verilen bu silahların Suriye’deki aşırı grupların eline geçmeyeceği konusunda güvence verildi” dedi.

Salih ayrıca, Askeri Konsey komutanlarının Suriye’ye Amerika liderliğinde yapılacak saldırıya katılacak ülkelerle koordinasyon ve işbirliği içinde olacaklarını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı