Suriye

ÖSO Halep’teki Köylerde Katliam Çağrısında Bulundu!

ÖSO Halep Askeri Konsey Başkanı Albay Abdulcebbar Akidi, el-Kusayr’da devam eden çatışmaya misilleme olarak Halep’teki Şii köylere saldırılması çağrısında bulundu.

ÖSO Halep Askeri Konsey Başkanı Albay Abdulcebbar Akidi, Lübnan İslami Direnişi Hizbullah ve Suriye Ordusu’nun el-Kusayr’daki ÖSO güçlerine yönelik olarak düzenlediği operasyonlara yanıt olarak Halep’te bulunan Zehra ve Nebl köylerine saldırı düzenlenmesi tehdidinde bulundu.

Albay Akidi, sosyal paylaşım sitesi youtube’de yayınlanan görüntülü konuşmasında “Tevhid Tugayı başta olmak üzere Halep Askeri Konsey olarak, Hizbullah ve şebbihanın Lübnan ve Suriye’deki tüm karargahlarını vuracağız” dedi.

Lübnan hükümetinden ve Lübnan halkından Hizbullah’ı engellemelerini isteyen Albay Akidi, “Halep’teki kahraman devrimcilerden, Halep’teki Şii köyleri olan Zehra ve Nebl köylerini vurmalarını istedik. Bunu, halkımıza yönelik vahşi saldırılara yanıt olarak düzenleyeceğiz” dedi.

Halep’ten bin savaşçının el-Kusayr’daki çatışmalara katılmak için el-Kusayr’a gittiğini belirten Albay Akidi, yakında 10 bin savaşçının daha el-Kusayr’a gideceğini söyledi.

Özgür Suriye Ordusu’nun önde gelen komutanlarından ve sözcüsü Albay Abdulhamid Zekeriya, 20 Mayıs’ta el-Arabiya TV’ye yaptığı açıklamasında, el-Kusayr’ın düşmesi halinde Suriye’deki tüm Şii ve Alevi Müslümanların  köylerin haritadan silineceğini tehdidinde bulunmuştu.

Böylelikle Muhaliflerin mezhepçi katiller çetesi oldukları bir kez daha gün yüzüne çıkmış oldu. Savaş meydanında Suriye Ordusundan ağır darbeler alan Yezitler çetesi, tarihte dedelerinin yaptıkları gibi yine Masum halkı katlederek bunun acısını çıkarmaktadırlar. Daha geçtiğimiz günlerde bir Şii köyü olan Nebl köyüne saldıran Nusra cephesi adlı katiller çetesi 30 Masum Şii gencinin başını keserek şehit etmişlerdi. Gözdağı vermek için sivillerin  katledilmesi batıl cephenin her zaman baş vurduğu yöntemlerden biri olagelmiştir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. ey şeytanların kendilerinden kaçtığı siyonist itler hizbuşşeytanlar geldi artık sonunuz ve hakikat güneşi gözbebeklerinizi yaktı…dişlediğiniz ciğer karşılığı cehennem zebanilerin öfkeli ve aceleci bekleyişlerini size olan hasretlerini bitirip onların eline teslim edeceğiz…görün sonsuzluk azabını ve feryadınız çıksın da tüm cehennemlikler rahatsız olsun sizden…cehennemde dahi kovulacaksınız gidecek bir yeriniz olmayacak…titreyin ve geberin ey yahud tohumu yusflar çıktı kuyudan ibrahim kurtuldu ateşten hizbullah geldi zaferden yeni zaferlere…az kaldı intikamını almaya hem zekeriyanın hem yahyanın..ali dayandı haybere hazırlığınızı yapın azkaldı sizi meydan mahkemesi ve cehenneme göndermeye…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı