DÜNYAFilistinHABERLERORTADOĞU

“Özerk Teşkilat, Filistin halkının yolunda bir engeldir”

Filistin İslami Cihat Hareketi Tahran Temsilcisi, Filistin halkının Siyonistlerle mücadelesine işaretle, Filistin Özerk Teşkilatı ve Oslo gibi barış anlaşmalarının Filistin halkının hareket yolunda birer engel olduğunu belirtti.

İslami Cihat Hareketi’nin Tahran Temsilcisi Nasır Ebu Şerif bugün “Küdüs, Filistin’in Ebedi Başkenti” konulu basın toplantısında yaptığı konuşmada, Kudüs’ün tüm Müslümanlar için kutsal bir mekan olduğunu, nitekim Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah’ın kendi konuşmasında, Kudüs’ün İslami bir toprak ve kutsal olduğuna vurgu yaptığını hatırlattı.

Ebu Şerif, Filistin halkının geçmişten bu güne kadar bu topraklarda yaşadığına temasla, Siyonist rejimin Kudüs’te nüfus ve coğrafi olarak hiçbir yeri olmadığını kaydetti.

Ebu Şerif, milletlerin Siyonistlerin tehlikelerinin farkında olmasını temenni ederek, düşmanların İslam topraklarını yağmalamaya ve Müslümanlar’ın kendi uygarlık rolünü ifa edememesine çalıştığını vurguladı.

İslami Cihat Temsilcisi, Siyonist rejimin yok olmakta olduğunu ve çöküşünün başladığını belirterek, Arap ve İslam ülkelerinden Filistin halkına destek vermelerini istedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı