DÜNYAHABERLER

Pakistan’ın Belucistan Eyaletinde Patlama: 42 Ölü

Pakistan’ın Belucistan eyaletindeki devlet hastanesinde yaşanan korkunç patlamada şu ana kadar 42 kişini hayatını kaybederken, çok sayıda yaralı olduğu bildirilmekte.

Pakistan’ın güneybatısındaki Belucistan eyaletinin  başkenti Kuveyte’de bir hastanede meydana gelen patlamada ölü sayısının 42’ye çıktığı  bildirildi.

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Kuetta kentindeki bir  devlet hastanesinin ana kapısında yaşanan patlamada 42 kişi hayatını kaybederken,  çok sayıda yaralının durumu ise ciddiyetini koruyor.

Ölenler arasında iki muhabir ve bir çok avukatın da bulunduğu belirtiliyor.

Belucistan Eyaleti Başbakanı Sanaullah Zehri, yaptığı açıklamada,  patlamaya intihar saldırısının neden olmuş olma ihtimalinin yüksek olduğunu  belirtti.

Saldırıyı henüz üstlenen olmadı. Konuya ilişkin soruşturmanın sürdüğü  kaydedildi.

Patlama, sabahın erken saatlerinde silahlı saldırıya uğrayan bir  avukatın hastaneye getirilmesinden kısa süre sonra meydana gelmişti. Patlama  esnasında avukatı ziyaret etmek isteyen çok sayıda meslektaşı ve gazeteci de  hastanede bulunuyordu.

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, yaptığı yazılı açıklama ile saldırıyı  kınadı.

Şerif, açıklamasında, patlamada masum insanların hayatını  kaybetmesinden duyduğu derin üzüntüyü ifade etti. Eyalet yetkililerinden  güvenliği üst düzeye çıkarmalarını ve yaralıların tedavilerinin en iyi şekilde  yapılmasını isteyen Şerif, “Hiç kimsenin ülke barışını bozmasına müsaade  etmeyeceğiz.” ifadesine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı